Data Reading|Smoore közbenső pénzügyi jelentés (2): A saját márkás üzletág aránya 22%-ra nőtt, és a patronos típusú termékek nem tudták pótolni az egyszeri termékek visszaesését
Hagyjon üzenetet
Data Reading|Smoore közbenső pénzügyi jelentés (2): A saját márkás üzletág aránya 22%-ra nőtt, és a patronos típusú termékek nem tudták pótolni az egyszeri termékek visszaesését

Augusztus 19-én a Smoore International közzétette a 2024-es első félévi teljesítményjelentését. A jelentésből kiderül, hogy a csoport körülbelül 5 037 242 RMB000 árbevételt ért el a vizsgált időszakban, ami körülbelül 1,7%-os éves csökkenést jelent, a bruttó nyereség pedig 1 914 597 RMB{13}} volt. éves szinten 3,2%-os növekedés. A két legfelsőbb a jelentés átfésülésével és elemzésével megállapította, hogy Smoore üzleti bevételi szerkezete megváltozott, és a saját márkás üzletág aránya 22%-ra nőtt. Ezenkívül a patronos típusú e-cigareták növekedése az olyan piacokon, mint az európai, nehezen pótolható az eldobható e-cigareták visszaesését.
Nyilatkozat:
1. Ez a cikk az iparági kutatásra korlátozódik, és csak az iparág szakemberei közötti kommunikációra szolgál.
2. Ez a cikk nem tartalmaz befektetési előrejelzéseket, javaslatokat vagy megjegyzéseket a tőkepiacról.
3. A cikkben szereplő adatok és elemzések a szerző szakmai képességeire korlátozva semmilyen döntés alapjául nem szolgálhatnak. Minden adat és információ az érintett társaságok nyilvános adatainak és közleményeinek tárgyát képezi.
A szerkesztő megjegyzése: Augusztus 19-én a Smoore International (06969.HK) közzétette 2024. első félévi teljesítményjelentését. Korábban a két legfelsőbb elvégezte a jelentés egyszerű numerikus elemzését (a részletekért olvassa el: numerikus leolvasás|Smoore közbenső pénzügyi jelentés: az árbevétel két éve csökken, a patroncserélős e-cigareták a trendhez képest 22,5%-kal nőttek olyan piacokon, mint Európa). Az alábbiakban a két legfelsőbb jelentésének részletesebb jellemzőelemzése olvasható.
[Eredetileg a két legfelsőbbtől] Smoore 2024-es első félévi teljesítményjelentése azt mutatja, hogy a csoport körülbelül 5 037 242 RMB 000 árbevételt ért el a vizsgált időszakban, ami körülbelül 1,7%-os bruttó nyereség éves csökkenést jelent. 1 914 597 RMB000, ami 3,2%-os éves növekedést jelent, és 683 198 RMB,000 nettó nyereséget jelent, ami 4,8%-os éves csökkenést jelent. Az alábbiakban a két legfelsőbb által elemzett és szétválogatott jellemzőket soroljuk fel Smoore pénzügyi jelentésének tartalma alapján:
Az árbevétel két egymást követő évben csökkent éves szinten
A Smoore 2023-as és 2024-es időközi jelentésének összehasonlításával a két legfelsőbb vezető megállapította, hogy a vállalat éves árbevétele két egymást követő évben csökkent, 9,4%-os, illetve 1,7%-os visszaeséssel.
A társaság üzleti bevételi szerkezete megváltozott, a saját márkás üzletág aránya 12,7%-ról 22,1%-ra nőtt.
A Smoore saját márkás üzletágának gyors növekedése a Smoore 2024-es időközi jelentésének egyik csúcspontja. 2023 azonos időszakához képest a vállalat saját márkás üzletéből származó árbevétele 648 852 RMB-ről000 1 115 607 RMB-re,{10}} nőtt, ami 71,9%-os éves növekedést jelent. ezen üzletág aránya 12,7%-ról 22,1%-ra nőtt. Látható, hogy a Smoore üzleti bevételi szerkezete megváltozott, a saját márkás üzletág aránya tovább bővült.
Európa és más piacok: A patronos típusú e-cigareták növekedését nehéz pótolni az eldobható e-cigareták visszaesését
Az európai szabályozási politikák változásaira korlátozva a hagyományos eldobható e-cigaretták eladási volumene csökkent, és patronos vagy nyitott termékekké alakítják át. Smoore jelentéséből kiderül, hogy a vállalati ügyfelek árbevétele Európában és más piacokon csökkenő tendenciát mutat, éves szinten 16%-kal csökkent, és a teljes bevételhez viszonyított aránya a tavalyi év azonos időszakának mintegy 45,9%-áról kb. 39,3% a vizsgált időszakban.
Kínában a foglalkoztatottak száma 4243 fővel csökkent, ami 27%-os éves csökkenést jelent, a tengerentúli alkalmazottak száma pedig 464 fővel nőtt, ami 36%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest.

Adatok: Smoore|Grafika: Két felsőbbség

Adatok: Smoore|Diagram: Két felsőbbrendűség
A táblázat szerint a tavalyi év első felétől a Smoore tengerentúli dolgozóinak száma tovább nőtt, a kínaiaké viszont csökkenő tendenciát mutat. Az adatok összehasonlításával a tengerentúli alkalmazottak száma 36%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, míg a kínaiak száma 4243 fővel csökkent, ami 27%-os csökkenést jelent az előző év azonos időszakához képest. Konkrétan a Smoore 2023-as éves és 2024-es időközi jelentésének összehasonlításával megállapítható, hogy a 2023. június 30. és 2023. december 31. közötti időszakban Smoore bizonyos mértékű alkalmazotti optimalizálást hajtott végre, és a kínai alkalmazottak száma stabilizálódott. ez év óta.
A porlasztásos gyógyászati és hő-nem égethető termékek jelentik a fő K+F növekedést
Az idei év első felében a Smoore összes K+F ráfordítása 23,7%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest, amelyből a porlasztásos gyógyászati és a hőt nem égető termékek voltak a fő okai a K+F ráfordítások növekedésének, ami Smoore választása alapján ítélhető meg. a jövőbeli termékfejlesztéshez.
"Költségcsökkentés és hatékonyságjavítás", mint a kulcsszó, a termék anyagköltsége csökkent
Két Supreme megjegyezte, hogy Smoore 2024-es időközi jelentésében a „költségcsökkentés és hatékonyságjavítás” sokszor szerepelt, négyszer szerepelt a jelentés különböző részeiben, míg a 2023-as időközi jelentésben csak egyszer. Az adatok azt mutatják, hogy a Smoore nyersanyagköltségei miatt csökkentek a bevételek, az előző év azonos időszaki 49,8%-ról idén 47,9%-ra. Az aránycsökkenés fő oka a cég termékköltség-csökkentésének és hatékonyságnövelésének elősegítése, valamint az eldobható elektronikus porlasztó termékekből származó bevétel csökkentése.
A porlasztásos, orvosi vonatkozású eszközöket európai és amerikai drogtesztelő ügynökségek hagyták jóvá
Smoore megemlítette, hogy az időszak alatt számos asztma és krónikus obstruktív tüdőbetegség gyógyszeradagoló eszközének fejlesztését és gyártási elrendezését, valamint több mint egy tucat gyógyszerkészítmény kifejlesztését fejezte be. A készítményeket és eszközöket európai és amerikai gyógyszervizsgáló ügynökségek engedélyezték, és a preklinikai, illetve a regisztrációs tételgyártás szakaszába léptek. A listára való felvételüket még nem hagyták jóvá.






